^

Mestre Paçoca

Vlastním jménem Sandro Felix dos Santos. Narodil se v severobrazilském přístavním městě Recife, kde také začal cvičit capoeiru v roce 1981.

Paçocův první učitel capoeiry byl mestre Benti-vi. V roce 1985 však poznal ve svém rodném městě Mestre Camisu a následující tři roky dojížděl za tímto vynikajícím učitelem do Rio de Janeira. Roku 1988 se do Ria přestěhoval. Zde cvičil s již zmíněným Mestre Camisou a s mnoha dalšími učiteli. Zkušenosti sbíral v pouličních rodách i v zápasech brazilského jiu-jitsu.

Roku 1992 byl pozván na seminář v Kopenhaagenu. Tento rok byl pro Paçocu zlomovým. Od této chvíle působil především v Evropě. Nejdříve učil v Berlíně, Mnichově a dalších německých městech. Postupem času rozšířil své pole působnosti a založil akademii v Barceloně, dále se angažoval ve Švédsku a jiných evropských státech. Nakonec se v roce 2000 usadil ve Vídni.

V říjnu 2009 vystoupil z asociace Abadá Capoeira a založil svou vlastní asociaci Vem Camará Capoeira. V současné době dohlíží na výuku capoeiry ve třinácti městech České republiky, dále ve čtyřech městech na Slovensku, jednom městě v Maďarsku a dvou městech v Rakousku.

V srpnu roku 2012 dostal v Brazílii od Mestre Capixaby, spolu s osmi ostatními Mestres z celého světa, cordu Vermelha (červený pás), což je nejvyšší možný stupeň v capoeiře.

Ondřej Novák /Proffesor Girafa/
hlavní trenér Vem Camará Capoeira Nový Jičín
Více...

MĚSTO NOVÝ JIČÍN
Děkujeme za finanční podporu klubu